In this section

Co nas wyróżnia

Praca w Ericsson

Inicjatywy dla studentów

Praktyki w Ericsson

Eksperci #TeamEricsson

Małopolska Noc Naukowców 2019 & Ericsson Open Night Kraków

Noc Innowacji 2019 & Ericsson Open Night Łódź

Poznajmy się!

Regulaminy wydarzeń organizowanych przez #TeamEricsson

Co nas wyróżnia

Naszym pracownikom zapewniamy warunki, które umożliwiają im nie tylko osiąganie celów zawodowych, ale też motywują ich do podejmowania kolejnych wyzwań i rozwijania swojego potencjału.

Rezultaty naszej pracy wpływają na życie milionów ludzi na całym świecie, kształtują ich codzienne i przyszłe życie. Świadomość tego, a także możliwość działania w niezwykle twórczym i przyjaznym środowisku sprawia, że praca w Ericsson jest wyjątkowym doświadczeniem. 

Dowiedz się więcej o tym, co nas wyróżnia.

Praca nad rozwojem najnowszych rozwiązań w zakresie technologii mobilnych

Pracujemy nad kompleksowymi rozwiązaniami teleinformatycznymi. Oferujemy możliwości rozwoju kariery w dynamicznie rozwijających się obszarach ICT, w tym RAN, IT, IP, Cloud, OSS, BSS i TV & Media i IoT. Jako centrum R&D, w Krakowie i w Łodzi, prowadzimy projekty związane z oprogramowaniem teleinformatycznym w standardach 2G, 3G, 4G i 5G. Tworzymy kompletne rozwiązania w obszarze sieci inteligentnych (IN) oraz sieci nowej generacji (NGN). 

Możliwość rozwoju zawodowego

Nasi pracownicy podnoszą swoje kompetencje poprzez udział w szkoleniach technicznych oraz rozwijających umiejętności miękkie. Firma zapewnia każdemu dostęp do Ericsson Academy – platformy oferującej szeroki pakiet specjalistycznych szkoleń on-line. Nowi pracownicy uczestniczą też w cyklu szkoleń adaptacyjnych, podczas którego poznają profil firmy, naszą kulturę oraz wartości.

Pracujemy w systemie projektowym, w większości wykorzystujemy metodyki zwinne (Agile). Nasi pracownicy mają możliwość zdobycia doświadczenia w projektowaniu, kodowaniu, testowaniu, wdrażaniu złożonych systemów teleinformatycznych oraz w zarządzaniu projektami. 

Małgorzata

W Ericsson dbamy o rozwój pracowników już od ich pierwszych dni w firmie. Proponujemy im programy wdrożeniowe umożliwiające poznanie organizacji, ale także obejmujące zagadnienia techniczne oraz kompetencje miękkie niezbędne do pracy w zespołach. Wspieramy ich również przy zmianie obszaru pracy lub odpowiedzialności oferując różne metody rozwojowe - od standardowych szkoleń poprzez materiały e-learningowe, działania mentoringowe i coachingowe. Dbamy również o to, by na co dzień dzielili się wiedzą pomiędzy sobą w zespołach i poza nimi. 

Aneta

Moja przygoda z Ericsson rozpoczęła się w 2013 roku od praktyk letnich. Zarówno okres praktyk, jak i późniejszej pracy to przede wszystkim czas rozwoju technicznego, ale także umięjętności pracy w zespole. Firma oferuje wiele ścieżek kariery, więc nawet jeśli ktoś nie jest pasjonatem programowania, ale bliska jest mu informatyka, czy telekomunikacja, to znajdzie tu dla siebie miejsce. Nowe osoby przechodzą szereg szkoleń oraz pracują pod opieką mentorów. Dzięki temu wdrożenie w realia pracy staje się łatwiejsze.

Praca w międzynarodowym środowisku

W nasze projekty zaangażowane są zespoły z różnych krajów i kontynentów. Daje nam to możliwość poznania innych kultur oraz buduje sieć kontaktów na całym świecie. Jesteśmy częścią globalnej rodziny Ericsson. Dzięki rozbudowanemu programowi rekrutacji wewnętrznej, mamy również możliwość podjęcia pracy w wybranym oddziale firmy na całym świecie.  

Bogaty pakiet socjalny

Pakiet socjalny Ericsson jest dostępny dla wszystkich pracowników, niezależnie od stażu pracy i zajmowanego stanowiska. Naszym pracownikom – a często także ich rodzinom – oferujemy m.in.:

  • prywatną opiekę medyczną (pokrywamy nie tylko koszt opieki naszych pracowników, ale również koszt pakietu rodzinnego),
  • ubezpieczenie na życie,
  • ofertę sportową i kulturalną w oparciu o system kafeteryjny.

Atmosfera oparta na współpracy

Pracując m.in. w oparciu o metodyki Agile, wiemy jak ważna jest umiejętność współpracy. Nasi pracownicy mogą na siebie liczyć i wspierają się w codziennych obowiązkach. Pracujemy w zgranych zespołach, w których ludzie nie tylko razem pracują, ale nierzadko spędzają również czas po godzinach. 

Wojciech

Co tak naprawdę sprawia, że lubię pracować w Ericsson? Odpowiem tak jak wielu innych pracowników – atmosfera. W firmie duży nacisk kładzie się na współpracę, co sprawia, że mimo dużej liczby pracowników, panuje tu przyjazna atmosfera. Wynika to m.in. z tego, że już podczas rekrutacji sprawdzane są nie tylko umiejętności techniczne, ale także predyspozycje do pracy w zespole. W Ericsson możecie być pewni, że zawsze znajdziecie osobę, która wprowadzi Was w tajniki nowego projektu czy pomoże w trudnej sytuacji. Mamy też szansę poznać się lepiej dzięki spotkaniom integracyjnym. Ostatnio, razem z moim zespołem, wydostawaliśmy się z jednego z krakowskich escape room’ów. Często zdarza nam się też spędzać czas po pracy, na przykład grając w planszówki. 

image
image

Indywidualne podejście do każdego pracownika

Tworzymy otwarte środowisko pracy, w którym dajemy naszym pracownikom swobodę myślenia i jednocześnie, wsparcie ze strony managerów. Plany, oczekiwania oraz kierunki rozwoju pracowników są dyskutowane m.in. podczas corocznej rozmowy rozwojowo-oceniającej.  

Komfortowe warunki pracy

Pracujemy w nowoczesnych i dobrze wyposażonych biurach. W wielu naszych lokalizacjach znajdują się pokoje socjalne i strefy chill-out które dają nam możliwość oderwania się od biurek. Każdy pracownik ma do dyspozycji podstawowe narzędzia pracy – laptop i telefon komórkowy. Oferujemy możliwość pracy z domu oraz elastyczny czas pracy.  

image

Możliwość rozwijania swoich pasji w ramach grup zainteresowań

Naszych pracowników łączą nie tylko wspólne wyzwania zawodowe, ale również pasje. Entuzjaści różnych dziedzin i dyscyplin, łączą się w grupy zainteresowań, realizując razem swoje hobby (m.in. Klub Górski „Alt”, Towarzystwo Cyklistów, drużyna piłkarska).

Możliwość

Możliwość wpływania na swoje otoczenie poprzez udział w projektach i akcjach dobroczynnych

Ericsson regularnie wspiera pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Mali pacjenci w czasie zajęć plastycznych i warsztatów terapii zajęciowej pomagają nam w tworzeniu świątecznych kartek i ozdób, które otrzymują nasi klienci. W okresie przedświątecznym dekorujemy wspólnie świąteczne pierniki. Pracownicy z Krakowa i Łodzi od 2011 organizują rajd rowerowy. Przejazd między dwoma biurami  jest nie tylko wydarzeniem sportowym, ale także dobroczynnym. Kolarze uczestnicząc w rajdzie zbierają fundusze na rzecz potrzebujących. W biurach w Krakowie i w Łodzi odbywają się też cyklicznie akcje krwiodawstwa.

Stawiamy na różnorodność

W Ericsson tworzymy środowisko pracy, w którym każdy wnosi do zespołu swoje wyjątkowe cechy i umiejętności. Różnorodność jest naszą siłą, dzięki której jesteśmy bardziej innowacyjni i z większą elastycznością reagujemy na potrzeby naszych klientów. Więcej o strategii Ericsson w obszarze różnorodności możesz przeczytać tutaj

W Polsce, głównym programem, który realizujemy, by zwiększyć różnorodność naszego zespołu jest inicjatywa “IT for She”.

 

IT for She

Projekt "IT for She” realizowany we współpracy z Fundacją Perspektywy adresowany jest do studentek wszystkich uczelni technicznych w Polsce. Program obejmuje trzy elementy – obóz techniczny (Tech Camp for Women), program mentoringowy oraz program stażowy. Tech Camp to kilkudniowy obóz dla 120 dziewczyn z wydziałóww technicznych z całej Polski, które tworzyć będą przyszłość nowych technologii. W programie obozu znalazły się warsztaty IT, sesje mentoringowe oraz dzień poświęcony rozwojowi kariery. Studentki mogą też uczestniczyć w 6-miesięcznym programie mentoringowym, w którym swoją wiedzą i wsparciem służą im nasi doświadczeni pracownicy Ericsson.

image
image

Firma odpowiedzialna społecznie

Działania w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu realizujemy pod hasłem „Technology for Good”. Od 2012 roku współpracujemy ze Stowarzyszeniem Centruś, działającym na rzecz edukacji i wychowania pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i wspierania szkół przyszpitalnych.

Wolontariusze z firmy Ericsson stworzyli Księgę Ucznia - narzędzie, które ułatwia pracę nauczycieli w Zespole Szkół Specjalnych nr 78 w Centrum Zdrowia Dziecka. Księga Ucznia to cyfrowy rejestr, w którym znajdują się dane 10 000 młodych pacjentów którzy uczęszczają do przyszpitalnej Szkoły. To jedyny tego typu program dla szkół przyszpitalnych w Polsce.

W okresie przedświątecznym spotykamy się również z samymi podopiecznymi Centrum - wspólnie dekorujemy świąteczne pierniki, mali pacjenci pomagają nam też w przygotowaniu upominków dla naszych klientów.

Pracownicy Ericsson z Krakowa i Łodzi od 2011 organizują rajd rowerowy, znany wcześniej jako Ericpol Classic. Przejazd między obu miastami jest jednocześnie wydarzeniem sportowym i dobroczynnym. Rajd był wielokrotnie nagradzany, ostatni raz w 2016 roku, statuetką „Wiosło CSR”.

W Krakowie i w Łodzi regularnie odbywają się także akcje krwiodawstwa. Od kilku lat pracownicy z tych lokalizacji angażują się też w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”.

Więcej o działaniach Ericsson w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu przeczytaj tutaj.

Find your next job

Search, find and apply for your next job here.