Eksperci #TeamEricsson

Chcesz lepiej poznać nasze ekspertki i ekspertów? A może interesują Cię nasze technologie i jak wygląda praca od środka? Zapoznaj się z naszymi publikacjami.

Karolina Małkowiak. Scrum Master, Trener szkoleń i Ambasador w Ericsson. Po ukończeniu studiów inżynierskich (kier. elektrotechnika, AGH) ścieżkę kariery w IT rozpoczęła od praktyk w Ericpolu. Przez dwa lata rozwijała swoje umiejętności jako tester i developer w obszarze 2G. W Ericsson od ponad roku jest Scrum Masterem zespołów XFT w obszarze 3G. Swoją rolę ceni szczególnie za żywą współpracę z ludźmi, samoorganizację, koordynację wydarzeń i wspieranie zespołu. Jest aktywnym Ambasadorem Ericsson. W Krakowie prowadzi wewnętrzne szkolenie: Agile Software Development with Scrum.

Zbigniew Jędrzejewski. Agile Coach/Scrum Master w Ericsson. Na co dzień wspiera jako Scrum Master dwa zespoły programistów, które tworzą środowisko testowe dla sieci telekomunikacyjnej. Przeprowadza również sesje team coachingowe, feedbackowe, retrospekcji projektowych dla innych zespołów w organizacji. Aktywnie wspiera innych Scrum Masterów, aby skutecznie, zgodnie z sobą mogli wypełniać swoją rolę. Jest akredytowanym coachem ICF oraz Scrum Masterem (PSM II). Wcześniej tester systemów teleinformatycznych z ponad dziewięcioletnim doświadczeniem. Jako Agile Coach realizuje z pasją swoją misję życiową.

Praca w Ericsson to ogromne wyzwanie dla tych, którzy dotychczas tworzyli niewielkie produkty, bowiem z nami uczestniczysz w projektach tworzonych przez zespoły liczące kilkaset osób. Mimo ogromu rąk do pracy, każdy czuje się odpowiedzialny, dzięki czemu projekt powstaje zgodnie z oczekiwaniami klientów. JustGeekIT rozmawia z Joanną Chadaj i Patrycją Czarnul, które od lat pracują w Ericsson na stanowisku Kierowników liniowych. To one nadzorują zespoły, uczestniczą w tworzeniu roadmap produktów i wspierają w rozwoju swoich współpracowników. Dowiedz się, jak od środka wygląda praca z nami.

Wbrew pozorom ścieżka kariery programisty czy testera nie jest prosta. Wszyscy znamy jej przykładowy przebieg, czyli od juniora do seniora. Warto wiedzieć, że wielu programistów dochodząc do etapu regulara czy seniora odczuwa potrzebę zmiany, bycia kimś innym. Tak było w przypadku Moniki Wolak i Pawła Miry, z którymi redakcja JustGeekIT przeprowadziła wywiad o rozwijaniu swoich ścieżek w Ericsson.

Zobacz wystąpienie naszego eksperta nagrane w trakcie krakowskiej edycji 4Developers 2018. Czego dowiesz się z prezentacji? Przeczytaj wiadomość od Pawła: "Za nami pierwsze na świecie wdrożenia sieci 5G. 2018 rok jest w tej dziedzinie przełomowy, ale to dopiero sam początek drogi do nowej technologi mobilnego dostępu do sieci. 5G to krótkie hasło, ale kryje za sobą szereg nowych technologi i rozwiązań, ale także wymagań. Podczas prezentacji chciałbym przedstawić, jak wygląda ścieżka ewolucji w kierunku 5G z punktu widzenia architektury sieci dostępowej. Postaram się również pokazać, w których aspektach technologia 5G jest podobna do 4G, a w których diametralnie się różni oraz zdradzić jak wiele wyzwań jest jeszcze przed nami."

Poznaj 3 antywzorce architektury systemów, dowiedz się jak sobie z nimi radzić oraz jak im zapobiegać.

Na przykładach JUnit, TestNG i Mockito poznaj przypadki użycia frameworków testowych w Javie, ich mocne i słabe strony oraz dowiedz się, jakie różnice je dzielą.

Sprawdź, czym zajmuje się Senior BSC Technical Coordinator, co za tym idzie i jak dojść do tego stanowiska.

Sprawdź, czym zajmuje się Senior Software Developer, co za tym idzie i jak dojść do tego stanowiska.

Sprawdź, czym zajmuje się Senior Department Manager, co za tym idzie i jak dojść do tego stanowiska.

Sprawdź, jak prowadzić dokumentację techniczną czytelnie i z duchem czasu.

Poznaj najmocniejsze strony Erlanga, który tworzy fundamenty wielu usług i biznesów.

Zobacz, jak wykorzystać Data Science w praktyce. Sprawdź, jak można wykorzystać dane z własnej infrastruktury do rozwoju projektu IT w branży telekomunikacyjnej.

 Sprawdź, jakie wyzwania stawia tworzenie zabezpieczeń dla 5G.

Dowiedz się, jak monitorować jakość oprogramowania i wcześnie wykrywać błędy w kodzie za pomocą strategii testów, ich automatyzacji czy CI.

Prześledźmy role 4 rozwiązań technologicznych, w sytuacjach wymagających pomocy humanitarnej.

Przekonaj się, jak wygląda daily scrum zespołu, który zajmuje się technologiami 2G oraz czym jest Pokój Pracy Cichej.

Dowiedz się, jak przejść z zestawu Java 7 + biblioteki zewnętrzne na czystą Java 8.

O cechach charakteru, które widac juz od najmlodszych lat, a moga pomóc w karierze w IT.

O tym, dlaczego czytelność kodu jest ważna. 

O rozwiązaniach technologicznych sprzed lat, które mimo nowoczesnej konkurencji dziś są nadal używane.

Czyli o tym, że 5G to realna zmiana w naszym życiu.

Odpowiedź na m.in. jakich kwalifikacji oczekujemy od absolwenta, który wchodzi na rynek pracy.

Sprawdź, dlaczego warto chodzić na meetupy i jakie ciekawe tajniki wiedzy dla specjalistów IT kryją się w telekomunikacji.