W Ericsson umożliwiamy studentom zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych w trakcie praktyk. Na praktyki zapraszamy studentów niemal wszystkich kierunków i lat studiów, spełniających wymagania określone w ogłoszeniach.

Większość ofert skierowana jest do studentów zainteresowanych zdobyciem doświadczenia w obszarze programowania. Najzdolniejsi praktykanci mają szansę na stałe zatrudnienie.

Program Praktyk Letnich

W okresie wakacyjnym zapraszamy do udziału w programie Ericsson Summer Internships – programie płatnych praktyk letnich. Praktykantom poza wynagrodzeniem oferujemy: elastyczny czas pracy, możliwość uczestniczenia w ciekawych projektach, udział w szkoleniach wewnętrznych i imprezach integracyjnych, a także opiekę i wsparcie doświadczonych mentorów. Praktyki letnie odbywają się w okresie 1.07-30.09. Rekrutacja trwa od początku marca do końca maja.

Praktyki śródroczne

W ciągu roku zapraszamy na 2-3 miesięczne praktyki płatne. Naszym praktykantom gwarantujemy nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie i elastyczny czas pracy dostosowany do programu studiów, ale także opiekę doświadczonych mentorów, wspierających i nadzorujący merytoryczną pracę. Praktykanci mają możliwość pracy nad indywidualnym projektem, albo brać udział w bieżących pracach zespołów. 

Aleksandra Nowicka, Junior Software Developer

Praktyki dały mi dużo doświadczenia nie tylko z zakresu programowania, ale także organizacji pracy w zespole – doświadczenia, którego nie zdobędzie się w szkole. Dzięki nim mogłam przekonać się, jak wygląda praca w realnej firmie i prawdziwym zespole, pracującym wspólnie nad jednym projektem. Ten, nad którym pracowałam to aplikacja mobilna na platformę Android, która ma ułatwić użytkownikom udział w Festiwalu Dobrego Smaku w Łodzi. Nie sposób pominąć ważnej kwestii – w Ericsson poznałam i wciąż poznaję mnóstwo świetnych ludzi!

Aleksandra

Rafał Szot, Junior Software Developer

Praktyki w firmie Ericsson były dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Nabyłem na nich mnóstwo nowych umiejętności, związanych bezpośrednio z programowaniem, a także innymi nieodłącznymi aspektami pracy programisty, jak np. praca w teamie (metodyką Scrum), zarządzanie projektami czy obsługa narzędzia kontroli wersji GIT.

Bardziej doświadczeni koledzy chętnie dzielili się swoją wiedzą, często odkładając swoje dotychczasowe zajęcia, aby pomóc „świeżakom”. Ten bezpośredni kontakt dał mi szeroki pogląd na sposób pracy doświadczonych teamów, który na pewno wykorzystam w przyszłości. Podczas praktyk rozwijałem projekt sterowanego robota działającego z funkcją rozpoznawania obrazu. Projekt zakończył się skucesem. Ponadto, ukazał najczęstsze problemy, z jakimi borykają się teamy rozwijające projekt i myślę, że to doświadczenie pozwoli unikać ich w przyszłości.

Rafał

Marcin Cisek, Junior Software Developer

Praktyki w Ericsson były dla mnie świetną okazją do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego. Umożliwiły mi one uzyskanie praktycznych umiejętności pracy w zespole. Wszyscy pracownicy byli bardzo pomocni, dzięki czemu w firmie panowała przyjazna atmosfera. Dużym atutem praktyk był ciekawy i obszerny program szkoleń, dzięki któremu mogłem poszerzyć swoją wiedzę o nowe technologie, wykorzystywane w branży IT. Praktyki przekonały mnie do dalszej współpracy z firmą - już jako pracownik zajmuję się rozwijaniem infrastruktury dla sieci LTE.

Marcin

image
image

Find your job...

If you already know what you’re looking for, start here. You can view all of our current vacancies across all of our regions.


It has come to our attention that emails and job adverts have been created and circulated by unknown individuals for the purpose of attempting to defraud candidates.

Potential candidates should be wary of approaches that appear to be offering a job for which they have not applied, especially if personal details or money must be sent in order to proceed with the recruitment. Neither Ericsson nor any commissioned third parties recruit in this manner. Such approaches are almost certainly fraudulent attempts to gain details of identity for illegal use.

Ericsson is taking all necessary steps to investigate this matter further.

Fraudulent Job Offer info