Poland

Jesteśmy obecni w Polsce od 1904 roku, kiedy w Warszawie rozpoczęła działalność pierwsza centrala telefoniczna, wyposażona w sprzęt firmy Ericsson.
Lodz Ericsson office

Dołącz do #TeamEricsson

W Ericsson stawiamy na pracę zespołową. W Krakowie, Łodzi i Warszawie mamy 276 teamów, z których każdy ma swoją własną nazwę, logo i maskotkę lub totem. Teamy łączą nie tylko wspólne projekty, ale również pasje i temperamenty.

Obecnie Ericsson jest wiodącym na polskim rynku liderem przygotowań do wdrożeń technologii 5G. Współpracuje z uczelniami i operatorami oraz aktywizuje lokalne start up-y w upowszechnianiu 5G. Ericsson współpracuje w Polsce ze wszystkimi operatorami sieci komórkowych, a także z wybranymi dostawcami telewizji kablowej i operatorami telefonii stacjonarnej.

Ericsson w Polsce ma znaczący wkład w rozwój światowych rozwiązań teleinformatycznych. W warszawskim biurze tworzymy oprogramowanie wykorzystywane do zarzadzania sieciami komórkowymi na całym globie. Pracownicy w Krakowie i Łodzi pracują nad oprogramowaniem w obszarze dostępu radiowego używanego na całym świecie.

Projekty realizujemy również poza sektorem telekomunikacyjnym. Partnerstwo z Legią Warszawą jest przykładem wdrażania rozwiązań z obszaru Smart Cities. Wyposażyliśmy stadion piłkarski Klubu w platformę usługową i kompletną infrastrukturę Wifi, dostępną dla 30 000 kibiców.

Ericsson jest jedną z największych w Polsce firm w branży ICT. Polska została drugim pod względem wielkości ośrodkiem badań i rozwoju Ericsson na świecie. Obecnie, w naszych głównych lokalizacjach w Polsce, zatrudniamy 2300 pracowników. 

W 2017 roku Ericsson Polska zajął 20 miejsce w kategorii najlepszy pracodawca IT oraz 56 w kategorii Nauki Ścisłe i Przyrodnicze w badaniu Most Attractive Employers przeprowadzanym przez Universum. 

Find your next job

Search, find and apply for your next job here.